Новини сайту

Румунія: вводяться допуски на перевищення максимально дозволеної маси та габаритів вантажівок

Румунія: вводяться допуски на перевищення максимально дозволеної маси та габаритів вантажівок

MT UNDI -
Кількість відповідей: 0

Національна компанія з управління інфраструктурою (CNAIR) знову запроваджує допуски на перевищення максимально дозволеної маси та габаритів вантажних автотранспортних засобів.

CNAIR запровадив допуск після переговорів із протестувальниками румунськими перевізниками, які блокували кордон з Україною. З 16 січня 2024 року норма також застосовується до спрямування в’їзду до Румунії. Вона передбачає, що «якщо інше не передбачено спеціальними законодавчими метрологічними правилами, максимально допустимі похибки у використанні, що діють під час раптових перевірок та випробувань або під час метрологічного нагляду за використанням, мають бути вдвічі більшими, ніж за первинної метрологічної перевірки».

Зокрема, не стягуються додаткові збори та не видається спеціальний дозвіл на перевезення, якщо максимально допустима загальна маса та максимально допустиме навантаження на вісь внаслідок зважування перевищено не більше ніж на:

- 3% включно для маси одиночної осі;

- 3% включно для маси подвійної осі;

- 3% включно для маси потрійної осі;

- 2% включно для загальної ваги.

Ознайомитися з документом можна за посиланням https://www.untrr.ro/media/wysiwyg/Adr.16.01.2024_catre_DRDP_1_7.pdf

Крім того, на засіданні 18 січня Уряд Румунії затвердив кілька нормативних актів, запрошених UNTRR під час обговорень з міністром транспорту та інфраструктури та прем’єр-міністром Румунії. Крім повторного введення допусків на перевищення маси та розмірів, урядом було прийнято такі закони:

- усунення відмінностей між національними та міжнародними автомобільними перевезеннями щодо надання компенсації відповідно до Конвенції CMR;

- можливість зниження тарифів на спеціальні транспортні дозволи (AST) шляхом забезпечення того, щоб загальні збори акціонерів CNAIR S.A. мало право затверджувати тарифи на конкретні послуги, крім тарифу використання дорожньої мережі;

- скасування вимоги про наявність у водіїв ліцензії на автоперевезення.

У той же час, щодо заходів, які не вимагають прийняття нормативних актів, Міністерство транспорту та інфраструктури через CNAIR ініціювало, з метою скорочення часу очікування, впровадження поділу потоків транспорту ЄС та не-ЄС на пунктах перетину кордону (які дозволяють це зробити) та знаходиться у процесі визначення відповідних технічних рішень.

Також у цей період проходить процедура створення двох робочих груп щодо внесення змін до Постанови про альтернативний транспорт та щодо вдосконалення нормативної бази для усунення «піратства» на транспорті.

Тижнем раніше під час майже 4-годинних переговорів протестуючі румунські перевізники домоглися від влади задоволення майже всіх своїх вимог. Винятком стало питання перенесення ваг CNAIR від кордону, щоб вони не затримували рух транспорту у прикордонній зоні.