Новини сайту

Стартував пілотний проект щодо здійснення пост-митного контролю

Стартував пілотний проект щодо здійснення пост-митного контролю

MT UNDI -
Кількість відповідей: 0

В Україні розпочалася реалізація пілотного проекту щодо здійснення пост-митного контролю.

Рекомендаційно-технічний пілотний проект щодо здійснення пост-митного контролю є однією з форм контролю, визначеної статтею 336 Митного кодексу України. Мета проекту – практична реалізація положень статті 337-1 МКУ. Проведення пост-митного контролю полягає у перевірці інформації, зазначеної у митній декларації, та поданих документів. Основними напрямками є:

контроль за правильністю визначення бази оподаткування;

контроль за правильністю класифікації товарів згідно з УКТЗЕД;

контроль за визначенням країни походження товарів;

контроль за наданням пільг у оподаткуванні, повнотою та своєчасністю сплати митних платежів;

контроль за достовірністю декларування вагових, кількісних та якісних показників, технічних та фізико-хімічних характеристик товарів, що впливають на рівень оподаткування;

контроль за дотриманням певних ТКУ вимог митних режимів;

контроль за дотриманням суб’єктами ЗЕД положень законодавства з питань нетарифного регулювання.

Пост-митний контроль не проводиться за всіма митними оформленнями. Він здійснюється за наслідками застосування системи управління ризиками. Також здійснення пост-митного контролю можливе лише щодо митних декларацій, оформлення яких завершено не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку здійснення пост-митного контролю.

Під час проведення пост-митного контролю митниця, яка здійснила оформлення товару, може запросити документи, які не подавалися до митного оформлення, але містять відомості, що дають змогу перевірити заявлені у декларації дані.

«Слід зазначити, що пост-митний контроль не є документальною перевіркою дотримання вимог законодавства України з митної справи. Податкові повідомлення-рішення за результатами проведення пост-митного контролю не виносяться. У той самий час результати пост-митного контролю враховуються системою управління ризиками і за відборі підприємств щодо документальних перевірок надалі. У разі виявлення помилок та/або невідповідностей даних митниця інформує декларанта про такі невідповідності» – Держприкордонслужба.12